חיפוש

לחץ וההשפעה שלו על חיינו- חלק ב'

בשבוע שעבר דיברנו על חלק מהשלכות הלחץ על חיינו. אנחנו עדיין לא יודעים כמה הלחץ משפיע על חיינו מכיוון שזאת תופעה יחסית חדשה שהופיעה והתחזקה בעשורים האחרונים.

מחקרים חדשים יוצאים כל הזמן על לחץ וההשפעות שלו על גוף האדם.הנה דוגמאות נוספות להשלכות-


1. הפרעות שינה

מצבי לחץ ממושכים עלולים לגרום לרמות אדרנלין גבוהות בדם ולהפרעות שינה כגון- קושי להירדם, שינה בלתי רצופה, נדודי שינה, שינה קצרה מדי או מלאת חלומות.

חשיפה ללחץ לאורך זמן עלולה להרוס את מנגנון השינה ולגרום להפרעות שינה באופן קבוע. חוסר שינה לאורך זמן יוצרת מצב משני של עייפות מוגברת, קושי בריכוז ורמות גבוהות של לחץ נוסף בעקבות כך. מה שיוצר את המושג הידוע "ביצה ותרנגולת".


2. כאבי ראש

כשאנחנו לחוצים הגוף מפריש הורמונים העלולים לגרום לשינויים בזרימת כלי הדם ויכולים לגרום לכאבי ראש ואפילו למיגרנות. הכאבים יכולים להתרחש גם במהלך המצב המלחיץ וגם הרבה אחרי שהלחץ מתפוגג. לחץ יכול לגרום גם למתח וכיווץ בשרירים שעלול להחמיר את המיגרנה וכאב הראש.


3. פגיעה בזיכרון

רמות גבוהות מדי של קורטיזול, ההורמון שמשתחרר בגוף בזמן לחץ, עלול לפגוע ביכולת לצבור זכרונות חדשים. בזמן של לחץ גדול מאוד, עלולה להיפגע גם היכולת בקבלת החלטות ולהיזכר בפרטים חשובים לסיטואציה בה אתם נמצאים.


4. פגיעה במהלך תקין של הריון

בעוד שלחץ רגיל לא פוגע בדרך כלל במהלך התקין של ההיריון, לחץ ממשוך עלול לגרום לנזק חמור בהתפתחות התקינה של ההיריון, החל מכאבים מוגברים, רעלת היריון, סכרת הריונית, השמנה, בחילות, הקאות ועד כדי לידה מוקדמת. יש מחקרים שמצביעים על כך כי לחץ גדול מדי בזמן ההיריון עלול להשפיע על התפתחות מוחו של העובר. לא רק זאת, לחץ עלול גם לגרום לקשיים בכניסה להריון- בגלל העומס בהתמודדות עם רמות גבוהות של סטרס בגוף, הגוף מתקשה להתמודד עם משימה נוספת של מחזור ופוריות תקינה ועל אף כמה וכמה קליטת היריון ושגשוג העובר.


אז מה הפתרון?

הפתרון לכל בעיות הבריאות הללו הוא משולב.


דבר ראשון לפני הכל, מומלץ לטפל במקור הלחץ כעזרה ראשונה כדי להיפתר ממנו.

לקוחות מעידים כי טיפולים כמו דיקור, שיאצו וטווינא מועילים מאוד ועוזרים בהורדת רמות הלחץ בגוף.

ניתן לראות שיפור כבר בטיפול הראשון שנשמר לאורך זמן,

בתמיכה בתהליך כניסה וקליטה להיריון,

בחידוד המחשבה והזכרון לטווח הארוך,

בהפחתת כאבי הראש והמיגרנות

ובשיפור איכות השינה.


דבר שני, כדאי להשקיע בפעילות גופנית, מה שאתם הכי מתחברים אליו.

יוגה, מדיטציה ואפילו הליכה בחוף הים כמה פעמים בשבוע.


ואחרון חביב, הקפדה על תזונה נכונה וסדר יום קבוע, יכולים לסייע להתגבר.


אם המאמר הזה מעניין אתכם ואתם רוצים לעשות צעד משמעותי ולהוריד את רמות הלחץ מחייכם

השאירו הודעה ונבנה את הצעדים יחד.


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול